تشخیص رفع نم و رطوبت دیوار با دستگاه

رفع نم و رطوبت دیوار با دستگاه به سرعت و در مدت زمان اندک انجام می شود. برای دست یابی به نتیجه بهتر باید ابتدا منشا اصلی رطوبت را از بین ببریم تا رطوبت مجددا به کف و دیوارها نشات نکند. معمولا روش های خانگی و سنتی برای رفع نم و رطوبت در مدت زمان کوتاه جوابگو نخواهند بود. به همین منظور استفاده از دستگاه های دارای اشعه های با طول موج بلند که اغلب گرما ایجاد می کنند  بهترین راه حل از بین برنده رطوبت در مدت زمان کوتاه می باشد. اغلب رطوبت دیوارها مشکل بسیاری از منازل است. در شهر های شمالی دیوار بعضی از خانه ها مانند محیط بیرون دارای 60 تا 70 درصد رطوبت می باشد که می تواند منشا مشکلات اساسی از جمله بیماری های پوستی و افزایش حشرات و حیوانات موذی در منزل باشد. بعضی افراد فکر می کنند تنها راه رفع این مشکل تخریب دیوار ها است. البته معمولا دیوارهای که نم زدگی دارند در مدت زمان کوتاهی دچار ریزش گچ می شوند و ظاهر بدی پیدا می کنند. بهترین راه از بین بردن رطوبت استفاده از دستگاه های مخصوص رفع نم و رطوبت در کمتر از چند روز است.

در گذشته رفع نم و رطوبت دیوارها در مدت چند روز با استفاده از روش های سنتی به هیچ وجه امکان پذیر نبود. معمولا روش های مانند بازگذاشتن پنجره ها یا ایجاد گرما در منزل هم برای ساکنان سخت  است و هم رطوبت دیوارها به طور کامل برطرف نمی شود و پس از مدت اندکی مجددا رطوبت در لایه های زیرین دیوار دیده می شد. افزایش مگس ها در منزل و ایجاد کپک و باکتری روی گوشه دیوارها از مهم ترین نتایج رطوبت به شمار می آید. به غیر از اینکه رطوبت دیوارها باعث ایجاد بوی نامطبوع در منزل می شود ایجاد آلرژی های تنفسی از نتایجی است که برای انسان به دنبال دارد.

راهنمای رفع نم و رطوبت دیوار

رفع نم و رطوبت دیوار کار ساده ای است. دستگاه های جدید با تکنولوژی های پیشرفته و استفاده از لیزرهای گرمایی به راحتی با ایجاد گرما در بخش های دارای رطوبت به طور کامل رطوبت را در عرض چند روز از بین می برند. گاها استفاده از رطوبت گیر پای دیوارها نیز بی تاثیر نخواهد بود. توجه کنید پیش از استفاده از این دستگاه ها باید منبع رطوبت را به طور کامل از بین ببرید. گاها منبع اصلی رطوبت به دلیل نشت یا شکستگی لوله های آب زیر دیوار های باربر است به همین دلیل ابتدا باید مرمت و تعمیر لوله ها انجام شود و سپس شروع به استفاده از دستگاه های نم گیری کنیم. گاها رفع نم و رطوبت دیوار فوری انجام نمی شود زیرا مدت های طولانی آب به درون لایه های دیوار نفوذ کرده است و برای خروج اب از این لایه ها به مدت زمان بیشتری نیاز داریم اما اغلب دستگاه های دارای اشعه گرمای زیادی ایجاد می کنند که همین عامل رطوبت را تا حداقل 90 درصد در همان روز های اول از لایه های دیوار خارج می کند.

رفع نم و رطوبت دیوار بدون تخریب

بی شک رفع نم و رطوبت دیوار ها در صورتی مطلوب خواهد بود که بدون تخریب لایه های دیوار باشد. روش های قدیمی گاها باعث افزایش تخریب دیوار ها می شوند مثلا بعضی از افراد متعقد هستد تنها برای از بین بردن رطوبت دیوارها باید لایه های دارای رطوبت برداشته شود. عملا استفاده از این روش ها هزینه های زیادی به مالکین در تعمیرات وارد می کند. اما استفاده از دستگاه های جدید به هیچ وجه تخریبی در لایه های دیوار ایجاد نمی کند و حتی به گچ دیوار آسیبی وارد نمی شود در نتیجه با خیال راحت می توان از این دستگاه ها استفاده کرد. هزینه استفاده از دستگاه های دارای اشعه یا دستگاه هایی که گرمای زیادی به محیط دارای رطوبت وارد می کنند در مدت زمان چند روز تا یک هفته بسیار کمتر از هزینه های تخریب دیوارها و تعمیرات مجددا آنها می باشد. همچنین دیوارها در این حالت معمولا استحکام خود را حفظ می کنند و مجددا پس از انجام عملیات نم گیری دچار ریزش نمی شوند.