رفع نم دیوار بدون تخریب

توسط : admin در تاریخ چهارشنبه 12 خرداد 1400 دسته : تعمیرات

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را برای رفع نم دیوار بدون تخریب به شما ارائه دهیم. نم و رطوبت دیوارها یک مشکل جدی در خانه بوده که اگر به موقع به آن رسیدگی نشود، می تواند خسارات زیادی را به ساختمان شما وارد نماید.

نم دیوارها یک موضوع نگران کننده برای ساکنین و طبقات زیرین آن ها می باشد و به کار بردن راهکارهایی که باعث سرعت بخشیدن به تشخیص نشت و رفع آن بدون نیاز به تخریب کردن شود، اهمیت زیادی دارد.

علائم نم دیوارها

زرد شدن برخی از قسمت های دیوار می تواند یکی از نشانه های وجود نم در دیوارها باشد.
در صورتی که بوی نم را در خانه احساس کردید، حتما پیگیر آن شده و محل نم را پیدا کنید.
افزایش قبض آب نیز می تواند نشان از بروز نشتی در لوله کشی و در نتیجه نم زدگی باشد.
زیاد شدن حشرات و مگس ها در خانه نیز می تواند از دیگر نشانه های نم زدگی دیوارها باشد.

رفع نم دیوار بدون تخریب
رفع نم دیوار بدون تخریب

دلایل بروز نم در دیوارها

دیدن نم بر روی دیوارها یک امر عادی نبوده ولی برخی از ساختمان های قدیمی به علت عدم رسیدگی و سرویس به موقع لوله کشی ها، دچار نم زدگی می شوند. البته برخی از ساختمان های نوساز نیز به علت نصب غیر اصولی لوله کشی ها، با این مشکل درگیر هستند. از عمده ترین و رایج ترین دلایل مشاهده نم در دیوارها به شرح زیر می باشد:

شکستگی یا ترک لوله ها

لوله های آسیب دیده و یا فرسوده نقش بیشتری را در نم دیوارهای ساختمان دارند. بنابراین در صورتی که نم و رطوبت روی دیوار خود مشاهده کردید، یکی از دلایل می تواند شکستگی و یا ترک لوله کشی های ساختمان باشد. در این حالت بهتر است از دستگاه های نشت یاب برای پیدا کردن مکان نشت و تعمیر آن بدون تخریب، استفاده نمایید.

نشتی لوله های فاضلاب

حمام و سرویس بهداشتی تعداد زیادی لوله های فاضلاب دارد. گاهی ممکن است نشتی لوله های فاضلاب بدون این که متوجه شویم به طبقه زیرین ساختمان ما آسیب وارد نماید. بنابراین بهتر است که توجه زیادی به این لوله ها کنیم. بهتر است پیش از وارد کردن آسیب به ساختمان آن را چک کرده و در صوررت فرسودگی آن را با لوله های استاندارد تعویض نمایید.

راه های رفع نم دیوار بدون تخریب

تشخیص نشت ساختمان با استفاده از دستگاه نشت یاب

نشت یاب ها یکی از سریع ترین و دقیق ترین تجهیزات برای تشخیص نشت لوله کشی ها می باشند. نشت یاب ها دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام به صورت خاصی نشت لوله ها را تشخیص می دهند.

شما با استفاده از این دستگاه می تواند محل نشت لوله های ساختمان خود را در سریع ترین زمان پیدا کرده و بدون تخریب آن را برطرف کرده و مانع از ورود خسارت به ساختمان شوید.

برخی از دستگاه های نشت یاب با استفاده از صدای نشت، محل دقیق آن را پیدا می کنند و این راه حلی دقیق و سریع می باشد. برای استفاده از نشت یاب ها بهتر است از یک متخصص کمک گرفته تا به شما در پیدا کردن محل دقیق نشت کمک کنند.

نشت لوله های حمام و سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی دو مکانی هستند که به علت وجود لوله های آب و فاضلاب متعدد، همواره در معرض نم زدگی هستند، بنابراین سرویس دوره ای لوله کشی ها و تعویض به موقع آن ها می تواند راه حلی ساده برای جلوگیری از نشت و نم زدگی دیوار باشد.

تهویه نا مناسب

در هنگام مشاهده نم همیشه هم علت نشت لوله ها نمی باشد و گاهی نیز ممکن است عدم استفاده از سیستم تهویه نا مناسبب باعث بروز این مشکل شود.

بنابراین باید بر اساس میزان استفاده شما از حمام و سرویس بهداشتی و متراژ آن و همچنین میزان در معرض آب بودن دیوارها، تهویه ای مناسب را انتخاب کنید.

پوسیدگی لوله های ساختمان

برخی از لوله های به کار رفته در ساختمان ها پس از مدتی استفاده، فرسوده می شوند و باید لوله های جدید و استاندارد را جایگزین آن ها نمود. بنابراین بهتر است پیش از نشت و بروز مشکل، لوله های پوسیده خود را با لوله های جدید تعویض کنید.

مشکل در سیفون سرویس بهداشتی

بی توجهی به میزان شیب لوله کشی های فاضلاب و مسدود شدن سیفون می تواند باعث نم زدگی شود. در این صورت باید برای اطمینان بیشتر از عدم نشت، شیب لوله ها را به صورت استاندارد تنظیم نمود.

استفاده از رنگ های نانو

رنگ های نانو عایق رطوبتی بوده و مانع از جذب رطوبت به دیوارها می شود. بنابراین برای جلوگیری از نم احتمالی بر روی دیوارها می توانید از رنگ های نانو استفاده کنید.

استفاده از رطوبت گیر

رطوبت گیرها مواردی هستند که نم و رطوبت دیوارا را به خود جذب کرده ومانع از گسترش آن می شوند. مصرف برق رطوبت گیرها به اندازه سیستم تهویه می باشد.

عوارض وجود نم بر روی دیوارها

تجمع مگس ها
بوی بد در ساختمان
ایجاد کپک بر روی دیوارها
رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها
صدمه زدن به ساختمان
ورود آسیب به لوازم موجود در خانه
کاهش مقاومت دیوارها
ابتلا به بیماری های تنفسی

راهکارهای پیشگیری از نم دیوار

عایق بندی دیوارها

بهتر است برای پیشگیری از نم زدگی دیوارها از عایق رطوبتی استفاده نمایید. با ایزوگام کردن به موقع دیوارها می توانید از نم و رطوبت بر روی دیوارها جلوگیری نمایید.

عایق بندی اتصالات و لوله کشی های ساختمان

عایق بندی کردن لوله ها می تواند کمک زیادی به پیشگیری از نم و رطوبت دیوارها شود. برای بیشتر شدن عمر دیوارهای ساختمان بهتر است لوله کشی های ساختمان خود را بررسی کرده و در صورتی که احساس کردید که اتصالات نشت دارد، با یک متخصص تماس بگیرید.

نصب تهویه مناسب

یکی از دلایل نم دیوارها می تواند عدم استفاده از سیستم تهویه مناسب باشد. بنابراین با توجه ساختمان خود تهویه ای مناسب را انتخاب نمایید.

عدم نصب صحیح لوله کشی ها

گاهی ممکن است سهل انگاری در لوله کشی ها باعث نشت و در نتیجه نم زدگی دیوارها شود. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز این مشکل، لوله کشی ساختمان خود را به افراد ماهر و با تجربه سپرده تا با نصب اصولی مانع از نشت و نم زدگی ساختمان شما شوند.

سرویس نکردن لوله کشی ها

لوله کشی های ساختمان به مرور و پس از گذشت مدتی فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند و در صورتی که به موقع تعویض نشوند، نشت و نم را به همراه خواهند داشت. در نتیجه با سرویس کردن به موقع لوله کشی های ساختمان خود می توانید از بروز نشت ونم در ساختمان جلوگیری نمایید.

این مطالب نیز برای شما مفید است :

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

رفع نم و رطوبت بدون تخریب

رفع نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

رفع نم و رطوبت

به این نوشته امتیاز دهید

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code